Лікування запальних процесів у жінок та чоловіків

Лікування запальних процесів
ОБСТЕЖЕННЯ, ВИЯВЛЕННЯ ПРИЧИН ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
🔻Лабораторна діагностика: аналізи: 
  • мазки на ступінь бактеріальної чистоти
  • мазки на наявність патологічної мікрофлори
  • цитологічні обстеження
  • біопсія
🔻Відеокольпоскопія - обстеження мікроскопом патологічних процесів на шийці матки.

ПОДОЛАННЯ НАСЛІДКІВ ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
🔻Фіто - вітаміно - гомеопатична терапія
🔻Антибіотикотерапія
🔻Розсмоктуюча злуки (спайки) терапія
🔻Корекція гормонального фону
Запальні захворювання органів малого тазу у жінок
ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ
🔻ендометрит - запалення матки;
🔻сальпінгіт - запалення маткових труб;
🔻оофорит - запалення яйників;
🔻тубооваріальний абсцес - скупчення гною в області придатків матки;
🔻тазовий перитоніт - гнійне запалення очеревини в області матки і придатків

Запалення органів малого тазу розвиваються внаслідок проникнення в статеві шляхи збудників (ентерококів, бактероїдів, хламідії, мікоплазми, уреаплазм, трихомонад ) і за наявності сприятливих умов для їх розвитку. Такі умови створюються в післяпологовий або післяабортний період, під час менструацій, при різних внутрішньоматкових маніпуляціях (введення спіралі,  гістеросальпінгографії, гістероскопії, діагностичному вискоблюванні).Існуючі природні захисні механізми здатні в більшості випадків запобігти розвитку генітальної інфекції. Однак часто у відповідь на інфікування формується запальний процес, який є свого роду патофізіологічною захисною реакцією організму.

Не займайтеся самолікуванням, покладаючись на досвід подруг або інтернет. Тільки лікар-гінеколог розпізнає хворобу та підбере схему лікування залежно від збудника, стадії ураження, локалізації інфекції.

Плануйте свій візит!

Щоб записатися на прийом, телефонуйте +38 (067) 905-17-62
ЗАХВОРЮВАННЯ  ЯЙНИКІВ

Захворювання яйників дуже поширені серед сучасних жінок. На жаль, захворювання яйників досить часто призводять до безпліддя. Найбільш поширеними захворюваннями яйників є аднексит, апоплексія яйника, киста яйника і полікистоз яйників.

🔻 Аднексит - це запалення маткових труб і яйників. Основними збудниками аднекситу (гострого) є: золотистий стафілокок, гемолітичний стрептокок, кишкова паличка, протей, хламідії, гонококи, часто приєднується анаеробна флора. Спровокувати розвиток аднекситу також може і просте інфекційне захворювання, через значне ослаблення імунітету. Нерідко мікроорганізми, що лежать в основі розвитку аднекситу, передаються статевим шляхом. Найчастіше аднексит виникає після аборту, який є сильним стресом для організму.

🔻 Апоплексія яйника - раптовий крововилив у яйник, що супроводжується порушенням цілості його тканини і кровотечею в черевну порожнину. Апоплексія наступає, як правило, під час овуляції. При появі раптових болів внизу живота в середині або в другій половині менструального циклу, нерідко після статевого контакту, необхідно терміново звертатися до гінеколога.

🔻 Киста яйника класифікується як пухлиноподібний процес (параоваріальна кіста). Поява утворень, таких як фолікулярна киста; киста жовтого тіла пов'язана з гормональним дисбалансом (дисфункцією яйників). При динамічному спостереженні у більшості пацієнток протягом трьох місяців відзначається самовільний регрес цих утворень. Однак, при появі гострого болю внизу живота необхідно терміново звернутися до лікаря для виключення таких ускладнень як перекрут яйника, розрив кисти яйника з кровотечею в порожнину малого тазу. Справжня киста яйника (дермоїдна киста; ендометріоїдна киста) на відміну від ретенційних кист самовільно не проходить і в обов'язковому порядку оперується після відповідного обстеження.

🔻 Полікистоз яйників - захворювання, при якому порушується гормональна рівновага організму і збільшується кількість чоловічих статевих гормонів. У результаті полікистоза яйників порушується дозрівання яйцеклітин, що призводить до затримки менструацій і безпліддя. В основі полікистоза лежить, як правило, спадкова і ендокринна патологія.  Полікистоз - одна з причин не тільки безпліддя, але і маткових кровотеч, порушень обміну речовин, що підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань. Вилікувати синдром неможливо, мета лікування - дати тимчасову можливість настання вагітності, а в пізньому репродуктивному періоді провести профілактику розвитку можливих ускладнень.

🔻 Пухлини яйників формуються власне з тканини яйника. Пухлини можуть бути доброякісними і злоякісними. Необхідно відзначити, що доброякісні пухлини з часом можуть переходити в злоякісні. Тільки регулярне обстеження у гінеколога дозволяють виявити пухлину на ранній стадії, коли лікування найбільше ефективно, що значно покращує прогноз. Це особливо актуально для жінок в період менопаузи.

ЕНДОМЕТРІОЗ

Це гормонозалежне доброякісне захворювання, при якому за межами порожнини матки відбувається розростання тканини, за своїми властивостями подібної ендометрію - клітинному шару, що вистеляє порожнину матки. Клітини ендометрію мігрують у невластиві їм місця і розвиваються у функціонально активні (що імітують функції нормального ендометрію, так звані «менструюючі») пухлиноподібні утворення. Ендометріоз виявляється приблизно у 70% пацієнток, що звертаються до лікарів зі скаргами на болі внизу живота. За частотою виникнення ендометріоз стоїть на третьому місці після запальних захворювань органів малого тазу і міоми матки.

Причину виникнення ендометріозу пояснюють генетичною схильністю, порушенням в організмі жінки співвідношення гормонів, порушення роботи імунної системи, гуморальної регуляції, обміну речовин і ін.. Захворювання розвивається на тлі численних абортів, пізніх або ускладнених пологів. Зрушення в гомеостазі організму внаслідок стресів, неправильного харчування, соматичних захворювань, порушень функцій ендокринних залоз, інфекцій теж є важливим фактором.

ВИДИ ЕНДОМЕТРІОЗУ:

🔻 генітальний (розростання ендометрію в товщі матки, в її каналі і шийці, можуть уражатися також яєчники, труби, піхва та зовнішні статеві органи).

🔻 екстрагенітальний (розростання ендометрію в інших органах, найчастіше вражає шлунково-кишковий тракт і сечовивідні шляхи); зустрічається рідко, приблизно у 8-12% жінок з ендометріозом.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ЕНДОМЕТРІОЗУ:

🔻біль в області малого тазу, що посилюється під час менструації;
🔻біль посилюється під час статевої близькості;
🔻безпліддя;
🔻порушення менструального циклу (надто рясні менструації, кров'янисті виділення після менструації);
🔻збільшення у вазі.

Приватний гінекологічний кабінет
Світлани Михайлівни Бузаш
© Всі права застережено.
Copyright 2009-2023
м. Рівне, вул. Відінська, 10
місто  Рівне,
вул.  Відінська, 10
телефон  +38 (067) 905-17-62
телефон для запису
+38 (067) 905-17-62
e-mail:
gynecolog.rv@gmail.com
Графік роботи
пн, ср, пт:  10.00-13.00
       вт, чт:   13.00-18.00
субота, неділя - вихідний