ПРИВАТНИЙ ГІНЕКОЛОГ

Захворювання яйників
дуже поширені серед сучасних жінок. На жаль, захворювання яйників досить часто призводять до безпліддя. Найбільш поширеними захворюваннями яйників є аднексит, апоплексія яйника, киста яйника і полікистоз яйників.

запалення яйників

Аднексит - це запалення маткових труб і яйників. Основними збудниками аднекситу (гострого) є: золотистий стафілокок, гемолітичний стрептокок, кишкова паличка, протей, хламідії, гонококи, часто приєднується анаеробна флора. Спровокувати розвиток аднекситу також може і просте інфекційне захворювання, через значне ослаблення імунітету. Нерідко мікроорганізми, що лежать в основі розвитку аднекситу, передаються статевим шляхом. Найчастіше аднексит виникає після аборту, який є сильним стресом для організму.

Апоплексія яйника - раптовий крововилив у яйник, що супроводжується порушенням цілості його тканини і кровотечею в черевну порожнину. Апоплексія наступає, як правило, під час овуляції. При появі раптових болів внизу живота в середині або в другій половині менструального циклу, нерідко після статевого контакту, необхідно терміново звертатися до гінеколога.

Пухлини яйників формуються власне з тканини яйника. Пухлини можуть бути доброякісними і злоякісними. Необхідно відзначити, що доброякісні пухлини з часом можуть переходити в злоякісні. Тільки регулярне обстеження у гінеколога дозволяють виявити пухлину на ранній стадії, коли лікування найбільше ефективно, що значно покращує прогноз. Це особливо актуально для жінок в період менопаузи.

Киста яйника не є справжньою пухлиною, а класифікується як пухлиноподібний процес (параоваріальна кіста).
Виділяють функціональні утворення, такі як фолікулярна киста; киста жовтого тіла. Поява цих кист пов'язана з гормональним дисбалансом (дисфункцією яйників). При динамічному спостереженні у більшості пацієнток протягом найближчих трьох місяців відзначається самовільний регрес цих утворень. Однак, при появі гострого болю внизу живота необхідно терміново звернутися до лікаря для виключення таких ускладнень як перекрут збільшеного за рахунок кисти яйника, розриву кисти яйника з кровотечею в порожнину малого тазу.

Справжня киста яйника (дермоїдна киста; ендометріоїдна киста і т.д.) на відміну від ретенційних кист самовільно не проходить і в обов'язковому порядку оперується після відповідного обстеження.

Полікистоз яйників - поширене захворювання, при якому порушується гормональна рівновага організму і збільшується кількість чоловічих статевих гормонів. У результаті полікистоза яйників порушується дозрівання яйцеклітин, що призводить до затримки менструацій і безплідності. В основі полікистоза лежить, як правило, спадкова і ендокринна патологія.

Полікистоз - одна з причин не тільки безпліддя, але і маткових кровотеч, порушень обміну речовин, що підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань. Вилікувати синдром неможливо, мета лікування - дати тимчасову можливість настання вагітності, а в пізньому репродуктивному періоді провести профілактику розвитку можливих ускладнень.

  Лікування запальних процесів
у жінок та чоловіків
1. Обстеження, виявлення причини запальних процесів
 • Лабораторна діагностика: аналізи (кров, сеча, мазки на ступінь бактеріальної чистоти та на наявність патологічної мікрофлори, цитологічні обстеження, біопсія)
 • Відеокольпоскопія - обстеження мікроскопом патологічних процесів на шийці матки.
2. Подолання наслідків запального процессу
 • Фіто- вітаміно- гомеопатична терапія
 • Антибіотикотерапія
 • Розсмоктуюча злуки (спайки) терапія
 • Корекція гормонального фону
Оперативне лікування
 • відновлення прохідності маткових труб, зняття злук (спайок) з яйників,
 • лікування ендрометріозу
Фізіотерапевтичні методи лікування
 • лазеротерапія,
 • грязетерапія,
 • ультразвукова терапія

Лікування запальних процесів у жінок та чоловіків

Лазерна вапоризація    шийки матки

Сучасний метод лікування різної патології шийки матки: ерозій, лейкоплакій, ендометріодних вогнищ, кондилом, папілом, патології піхви, шийки матки, а також зовнішніх статевих органів.
Лазерна вапоризація – це вплив на шийку матку високоенергетичного лазерного променю, який дозволяє провести точне і повне видалення ушкодженої тканини шляхом її випаровування. Тонко сфокусований промінь лазеру під контролем відеокольпоскопу направляється в потрібне місце, що забезпечує «ювелірну роботу» (видалення лише пошкоджених тканин, навіть якщо ця ділянка 0,5 мм) та зводить до мінімуму неприємні відчуття після маніпуляції; використовується і при ерозії шийки матки чи лейкоплакії шийки матки, що займає велику площу (коли безсила кріодеструкція). Одночасно з видаленням пошкоджених тканин відбувається їх коагуляція, тобто припікання, і в цих ділянках «закриваються» дрібні кров'яні та лімфатичні судини, що робить втручання практично безкровними та зменшує післяопераційний набряк тканини.


Лазерна вапоризація шийки матки

Лазерна вапоризація не викликає утворення шрамів і рубцевих тканин, що дозволяє використовувати його при утвореннях на шкірі та при патології шийки матки у молодих пацієнток, які ще не народжували, а повне загоєння уражених ділянок настає через три-чотири тижні.

Процедура практично безболісна та триває 15–25 хвилин; в післяопераційний період у пацієнток відсутні тривалі виділення, менший період статевого утримання та інших обмежень.

Запальні захворювання

Запалення органів малого тазу розвиваються внаслідок проникнення в статеві шляхи збудників (ентерококів, бактероїдів, хламідії, мікоплазми, уреаплазм, трихомонад ) і за наявності сприятливих умов для їх розвитку і розмноження. Такі умови створюються в післяпологовий або післяабортний період, під час менструацій, при різних внутрішньоматкових маніпуляціях (введення спіралі, гістероскопії, гістеросальпінгографії, діагностичному вискоблюванні).
Існуючі природні захисні механізми здатні в більшості випадків запобігти розвитку генітальної інфекції. Однак часто у відповідь на інфікування формується запальний процес, що також є свого роду патофізіологічною захисною реакцією організму.

Запальні захворювання
органів малого тазу у жінок :

 • ендометрит - запалення матки;
 • сальпінгіт - запалення маткових труб;
 • оофорит - запалення яйників;
 • тубооваріальний абсцес - скупчення гною в області придатків матки;
 • тазовий перитоніт - гнійне запалення очеревини в області матки і придатків.
ендометріоз: лікування, діагностика

Ендометріоз

Це захворювання, при якому за межами порожнини матки відбувається розростання тканини, за своїми властивостями подібної ендометрію - клітинному шару, що вистеляє порожнину матки. Клітини ендометрію мігрують у невластиві їм місця і розвиваються у функціонально активні (що імітують функції нормального ендометрію, так звані «менструюючі») пухлиноподібні утворення. За частотою виникнення ендометріоз стоїть на третьому місці після запальних захворювань органів малого тазу і міоми матки.
Причину виникнення ендометріозу пояснюють генетичною схильністю і теорією гормонального розвитку захворювання, згідно з якою походження ендометріозу пов'язано з порушенням в організмі жінки співвідношення гормонів. Імплантаційна теорія припускає, що відторгнуті частинки ендометрія при певних ситуаціях, наприклад, хірургічних абортах, травматичних пологах, проникнення менструальної крові з матки в труби під час спастичних скорочень матки, тобто під час менструальних болів, осідають на яйниках, трубах, очеревині і дають початок розвитку патологічного процесу. Зрушення в гомеостазі організму внаслідок стресів, неправильного харчування, загальних соматичних захворювань, порушень функцій ендокринних залоз, інфекцій теж є важливим фактором. 

Ендометріоз виявляється приблизно у 70% пацієнток, що звертаються до лікарів зі скаргами на болі внизу живота.

Ендометріоз буває:

 1. генітальний (розростання ендометрію в товщі матки, в її каналі і шийці)
 2. екстрагенітальний (розвиток ендометріоїдних розростань в інших органах організму жінки).

Основні симптоми ендометріозу:

 • біль в області малого тазу, що посилюється під час менструації;
 • біль посилюється під час статевої близькості;
 • безпліддя;
 • порушення менструального циклу (надто рясні менструації, кров'янисті виділення після менструації);
 • збільшення у вазі. 
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Приватний гінекологічний кабінет Бузаш С.М. © Всі права застережено. All rights reserved.
Copyright 2009-2018. 

Оперативна розробка вебсайтів

Make a free website with Yola